Cookies

Deze website maakt gebruik van cookies - Bekijk cookie instellingen

Ga naar inhoud

Comenius daltonplein: een inspirerende omgeving voor leerlingen en collega’s

Home Nieuws Oktober 2023 Comenius daltonplein: een inspirerende omgeving voor leerlingen en collega’s

Comenius Dalton Rotterdam heeft een daltonplein laten aanleggen in de school om het nieuwe onderwijsconcept handen en voeten te geven. De school licht graag toe waar het plein toe uitdaagt.

Het gloednieuwe daltonplein is een inspirerende ruimte waar leerlingen worden aangemoedigd om de kernwaarden van het daltononderwijs in een warme en huiselijke omgeving te omarmen. Deze mooie plek is ontworpen om de zelfstandigheid, verantwoordelijkheid, samenwerking en reflectie te bevorderen bij onze leerlingen – de basis van het daltononderwijs.
Op het daltonplein voelen zowel leerlingen als collega’s en ouders zich meteen thuis. De ruimte is ingericht met een comfortabele zithoek waar leerlingen kunnen lezen, discussiëren of gewoon ontspannen. De huiselijke sfeer zorgt ervoor dat leerlingen zich op hun gemak voelen, waardoor ze optimaal kunnen leren en groeien.

Het daltonplein biedt een verscheidenheid aan flexibele werkruimtes, van individuele studeerplekken tot gezamenlijke hoge of juist lage werktafels. Leerlingen hebben de vrijheid om de omgeving te kiezen die het beste bij hun behoeften past. Deze vrijheid bevordert hun vermogen om hun eigen leerproces te regisseren en verantwoordelijkheid te nemen voor hun (studeer)keuzes.

Het daltonplein dient ook als ontmoetingsplaats voor leerlingen om samen te lezen en werken, ideeën uit te wisselen en dialogen te voeren. Hier kunnen ze werken aan hun daltontaken, opdrachten, projecten en van elkaars ervaringen leren. Samenwerking staat centraal en leerlingen worden aangemoedigd om hun verschillende perspectieven te delen. De reflectie in de daltontaken moedigt hen aan om na te denken over hun leerproces, successen en uitdagingen en helpt hen om bewust te groeien als individuen.

Het nieuwe daltonplein is niet alleen een fysieke ruimte, maar ook de plek die de kernwaarden van het daltononderwijs omarmt en koestert. Leerlingen worden begeleid door betrokken collega's die als coaches fungeren, terwijl ze samen streven naar zelfstandigheid, verantwoordelijkheid, samenwerking en reflectie.

Het daltonplein: the place to be voor onze leerlingen en collega’s!

Ben je benieuwd naar ons daltononderwijs? Kom langs, je bent van harte welkom!

Meer informatie: Comenius Dalton Rotterdam. Schoolleiding: Somaia Yaagoub, e-mail: syaagoub@comenius.nl en Jorrit de Grutter, e-mail: jdgrutter@comenius.nl

  • Privacy overzicht
  • Noodzakelijke cookies
  • Cookies van derden
  • Aanvullende cookies
  • Privacy en cookies