Cookies

Deze website maakt gebruik van cookies - Bekijk cookie instellingen

Ga naar inhoud

WetenschapsOriëntatie Nederland (WON) op Comenius Lyceum Capelle

Home Nieuws Februari 2023 WetenschapsOriëntatie Nederland (WON) op Comenius Lyceum Capelle

Op het Comenius Lyceum in Capelle aan den IJssel zijn de leerlingen van havo/vwo-1 en vwo-1 gestart met WetenschapsOriëntatie Nederland (WON). Conrector Gert-Jan de Bruin licht toe wat WON is en met welk doel de school is gestart met dit WON-traject.

'We willen WON inzetten om leerlingen zo goed mogelijk op hun toekomst voor te bereiden door hen vaardigheden te leren zoals presenteren, goed schrijven en leren onderzoeken. En vooral om hun een actieve, nieuwsgierige en kritische leerhouding mee te geven. Onderzoekend leren en Leren onderzoeken spelen hierin een centrale rol. Met WON ontwikkelen onze leerlingen een academische houding: vanuit hun eigen nieuwsgierigheid bekijken ze met een kritische blik de wereld om zich heen. Ze leren dat goede vragen stellen leidt tot meer weten en dat dit hen verrijkt!

Hoe ziet dat eruit?

In het eerste leerjaar hebben onze leerlingen een half jaar WON-lessen vanaf januari. Hier leren ze wat onderzoek is en gaan ze zowel binnen als buiten de school onderzoek doen. Het beste onderzoek mag zich presenteren op de jaarlijkse WON-manifestatie. Dit traject eindigt met een afsluitende opdracht, waarbij we de ouders van onze leerlingen op school uitnodigen om te komen kijken naar wat de leerlingen hebben gepresteerd. De lessen zijn erop gericht om te laten zien dat leren en onderzoeken ontzettend leuk is!

Leerlingen die WON volgen hebben in het tweede en derde schooljaar een programma met vakoverstijgende onderzoeksprojecten. In zo'n project doen leerlingen onderzoek naar een onderwerp waarbij het eindresultaat vanuit het perspectief van verschillende vakken beoordeeld wordt.

Ook bij deze projecten zullen ouders regelmatig op school uitgenodigd worden om te zien wat de leerlingen hebben gedaan. Leerlingen sluiten het WON-traject in het derde leerjaar af met een Junior Profielwerkstuk en krijgen hiervoor een WON-certificaat.

De eerste ervaringen van zowel de docenten als de leerlingen zijn heel positief, iedereen is heel enthousiast! We zijn benieuwd waar dit avontuur ons en de leerlingen zal brengen!’

Meer informatie over WON: wonakademie.nl

Meer informatie over WON op het Comenius Lyceum Capelle bij Gert-Jan de Bruin, conrector vwo/tto vwo, e-mail: gjdbruin@comenius.nl

13-WON-op-het-Comenius-Lyceum-hoe.png#asset:2898  • Privacy overzicht
  • Noodzakelijke cookies
  • Cookies van derden
  • Aanvullende cookies
  • Privacy en cookies