Cookies

Deze website maakt gebruik van cookies - Bekijk cookie instellingen

Ga naar inhoud

Vernieuwbouw voor Accent Centrum

Home Nieuws Februari 2023 Vernieuwbouw voor Accent Centrum

Accent Rotterdam-Centrum zal eind 2024 verhuizen naar een volledig vernieuwd gebouw aan de Van Alkemadestraat. De school is blij met dit nieuws.

Rody Dubbelman, directeur van Accent Centrum: ‘Wij zijn enorm trots op deze belangrijke mijlpaal voor de school. Het nieuwe gebouw wordt speciaal ontworpen om een volwaardige leeromgeving te creëren voor de leerlingen van het praktijkonderwijs in het centrum van Rotterdam.

De opmaat naar deze fase is lang geweest. Bij elkaar wordt er al zeventien jaar gesproken over (ver)nieuwbouw. Nu blijkt steeds duidelijker dat de vernieuwbouw binnen afzienbare tijd gaat plaatsvinden.

Het is voor de school een bekende locatie: de bovenbouw zat lang op deze plek aan de Van Alkemadestraat. Dit is in het centrum van Rotterdam, vlakbij de Meent en de Markthal. Een geweldige locatie voor een school voor praktijkonderwijs, met zoveel mogelijkheden in de omgeving!

Het pand aan de Van Alkemadestraat is groot. Het beslaat uit drie vleugels. Een vleugel met gymzalen, een vleugel waar het Rudolf Steiner College onderdak vindt, en een grote vleugel voor onze school, met drie verdiepingen en een binnentuin. Het gebouw zal het komende halfjaar tot casco worden gesloopt. Daarna wordt het opnieuw gebouwd en ingericht. De planning is dat het gebouw eind 2024 opgeleverd wordt.

De tekeningen van architectenbureau RoosRos naderen nu het voorlopig ontwerp. RoosRos is een prettige partner gebleken in dit proces. Het bureau heeft uitvoerig overlegd met gebruikersgroepen in het team.

De teamleden zijn in november 2022 op expeditie geweest naar negen scholen in het hele land om inspiratie op te doen voor de vernieuwbouw. Er zijn bezoeken gebracht aan scholen die zelf net nieuwbouw achter de rug hebben. Op die scholen is met collega's gesproken over gemaakte keuzes en wat wij daarvan kunnen leren. De gesprekken gingen niet alleen over gebouwen, maar juist ook over hoe je uitdagend en levensecht praktijkonderwijs aanbiedt.

Deze bezoeken werden als inspirerend en verrijkend ervaren. De beelden hiervan zijn gedeeld met elkaar en hebben geleid tot nieuwe inzichten. Die zijn door de architecten van RoosRos vertaald naar een aansprekend ontwerp met geweldige mogelijkheden voor onze leerlingen.

Veel praktijkvakken zullen op de begane grond een plaats krijgen, goed zichtbaar en met verbindingen naar de buitenwereld. Leerlingen krijgen levensecht praktijkonderwijs waarin ervaringsleren voorop staat. Dat gebeurt bijvoorbeeld in het restaurant met eigen ingang, via een 'Rotterdamse trap'. Maar ook door de winkel met een etalage die goed zichtbaar wordt vanaf de hoofdstraat. Facilitair krijgt een uitgebreide wasvoorziening, die niet alleen intern gebruikt kan worden, maar in een latere fase ook voor buurtbewoners.

Op het binnenplein van ons nieuwe gebouw wordt een groene oase gecreëerd. Een "groene long", waar leerlingen kunnen ontspannen en nieuwe energie op kunnen doen. Deze groene long wordt onderhouden door de leerlingen.

Als team zijn we enthousiast over de komende vernieuwbouw en de nieuwe mogelijkheden die deze zal bieden voor onze leerlingen. Het proces naar de vernieuwbouw wordt als zeer positief ervaren, dankzij de effectieve begeleiding van RoosRos, huisvestingsregisseurs KWK en onze collega's van CVO. We kijken uit naar het moment waarop we onze leerlingen en bezoekers kunnen verwelkomen in ons nieuwe, moderne gebouw aan de Van Alkemadestraat.’

  • Privacy overzicht
  • Noodzakelijke cookies
  • Cookies van derden
  • Aanvullende cookies
  • Privacy en cookies