Vriendenstichting versterkt toekomst Accent Avondschool
Sinds juni 2026 heeft Accent Avondschool een eigen Vriendenstichting. De oprichting van Stichting Vrienden van de Avondschool is bedoeld om de positie van deze bijzondere school te versterken en extra mogelijkheden te creëren voor onderwijs, ontwikkeling en ontmoeting. De stichting gaat aanvullende middelen werven voor activiteiten en voorzieningen waarvoor de reguliere subsidies niet toereikend zijn.
Accent Avondschool biedt al meer dan een eeuw onderwijs en ondersteuning aan volwassenen die extra begeleiding nodig hebben. De school telt ongeveer 350 deelnemers, verdeeld over locaties in Delfshaven, Rotterdam-Zuid en Capelle aan den IJssel. Van oudsher gaat het om oud-leerlingen van het speciaal en voormalig buitengewoon onderwijs. Ook nieuwkomers die extra ondersteuning bij hun taalontwikkeling nodig hebben, zijn van harte welkom.
Leren voor het leven
De slogan van de Avondschool is niet voor niets Leren voor het leven. Deelnemers werken er aan kennis en vaardigheden die hen helpen om zo zelfstandig mogelijk mee te doen in de samenleving. Daarbij gaat het niet alleen om onderwijs. Ook ontmoeting, samen activiteiten ondernemen en het vieren van bijzondere momenten zijn belangrijke onderdelen van de Avondschool.
De Avondschool is voor een belangrijk deel afhankelijk van tijdelijke subsidies van gemeenten. Deze subsidies moeten regelmatig opnieuw worden aangevraagd en bieden vooral ruimte voor het bestaande onderwijs. Voor de ontwikkeling van nieuwe lesprogramma's, eigentijds cursusmateriaal en aanvullende activiteiten is vaak weinig financiële ruimte.
Extra mogelijkheden creëren
Daar wil Stichting Vrienden van de Avondschool verandering in brengen. De stichting gelooft dat volwassenen die extra ondersteuning nodig hebben recht hebben op onderwijs en ontwikkelkansen die hen helpen zo zelfstandig mogelijk te leven en volwaardig deel te nemen aan de samenleving.
De stichting wil daarom aanvullende middelen verwerven voor bijvoorbeeld passend cursusmateriaal, nieuwe onderwijsactiviteiten, ontmoetingsactiviteiten en de professionalisering van medewerkers en vrijwilligers. Zeker nu digitale en andere moderne vaardigheden steeds belangrijker worden om mee te kunnen doen in de samenleving, wil de Avondschool haar onderwijs blijven ontwikkelen.
De stichting is voor haar activiteiten afhankelijk van giften, donaties, legaten, sponsoring en bijdragen van fondsen. Het bestuur bestaat uit mensen met verschillende maatschappelijke en professionele achtergronden. Zo worden betrokkenheid bij de Avondschool, bestuurlijke onafhankelijkheid en deskundigheid met elkaar verbonden. Waar relevant onderhoudt het bestuur contact met de Avondschool en met CVO. Het eerste bestuur bestaat uit de heer A. Kooijman (voorzitter), mevrouw E. van Esch (secretaris) en de heer Lansbergen (penningmeester).
Met de Vriendenstichting krijgt Accent Avondschool extra mogelijkheden om ook in de toekomst te blijven doen waar zij al meer dan honderd jaar voor staat: mensen helpen zich te ontwikkelen, anderen te ontmoeten en mee te doen in de samenleving.
Kijk voor meer informatie op www.vriendenvandeavondschool.nl

Het eerste bestuur v.l.n.r.: dhr. Lansbergen, dhr. Kooijman, mevr. Van Esch.